ASETM

Loupačka jablek a hrušek ASETM

      Oloupat jablko, nakrojit je na dílky a ještě odstranit jádřinec - to není žádná věda, ale za šest vteřin to nemůže nikdo zvládnout.

      Omyl, loupačka jablek a hrušek ASETM německé firmy FEUMA Gastromaschinen GmbH to dokáže! A zhruba každých šest sekund jedno jablko, to představuje asi 70 až 100 kg ovoce za hodinu.

      Práce se strojem je naprosto jednoduchá a bezpečná. Nejen proto, že odpadá unavující ruční práce s nožem, ale také díky důmyslu konstruktérů, kteří všechny řezné nástroje umístili pod akrylátový kryt, při jehož zvednutí se stroj automaticky vypne.

      Obsluha tedy pouze nasazuje jablka na unášecí trn a o zbytek se už postará loupačka. Její vysoce jakostní nůž má pružné uložení, takže hladce kopíruje povrch plodu a loupe jablko rovnoměrně tence i v místech, kde se přirozeně vyskytují nějaké nerovnosti.

      Druhým řezným nástrojem je vykrajovací trubka, která odstraní jádřinec. Stejně tak ale na místě vykrajovací trubky může být snadno vyměnitelná dělící hvězdice, jež se také postará o vykrojení jádřince a oloupané jablko rozkrájí na dílky.

      Loupačka jablek a hrušek je zdatný pomocník, který je sám velmi nenáročný. Příkon stroje je pouhých 150 W a nepotřebuje ani mnoho pracovního prostoru. Měří jen 660 x 300 x 400 mm (hloubka, šířka, výška). Také případné přenesení stroje není problematické, když jeho hmotnost je kolem 30 kg. Je ale možné i přiobjednat masivní pojízdný stojan, což je pak ideální řešení tam, kde se předpokládá častější přemisťování.

      Loupačka jablek a hrušek je tak vhodná jak pro velké kuchyně, tak i pro pekárny, cukrárny a další provozy, v nichž jedině kvalitně zpracované ovoce je už považováno za zcela samozřejmý standard.

^^nahoru^^        zpět-->